İlyas Yalçıntaş İran’ın popstarı oldu

İlyas Yalçıntaş, sadece Türkiye’de değil yurtdışında da popülaritesini artırmaya başladı.

 

İran’ın en çok sevilen yabancı şarkıcılarından birisi haline gelen Yalçıntaş’ın şarkıları İranlı gençlerin diline dolandı. İran’daki sokak sanatçıları Yalçıntaş’ın şarkılarını çalarken, genç sanatçılar da İlyas Yalçıntaş gibi giyinip onun müziğini taklit etmeye başladılar.

İranlılar akın ediyor

Yalçıntaş’ın Instagram’da 600 bin takipçisi bulunuyor. İstatistiklere bakınca, Yalçıntaş’ın Instagram hesabını en çok takip eden ikinci şehrin İstanbul’un ardından Tahran olduğu görülüyor. İranlı sanatçılardan yoğun şekilde düet teklifi alan Yalçıntaş’ın Türkiye’deki konserlerine, İranlılar akın ediyor. Van’da, Antalya’da ve İstanbul’da sadece İranlılara yönelik konserler veren Yalçıntaş’ın biletleri yok satıyor. İran’ın dışında Irak ve Azerbaycan’da da hızla ünlenen Yalçıntaş’a, bu ülkelerden konser teklifleri yağıyor.

Konser için izin bekliyor

İran’dan çok fazla mesaj ve takipçi gelmeye başladığını söyleyen İlyas Yalçıntaş, “Süreç içerisinde bu talep daha da arttı. Elbette bu ilgi çok hoşuma gidiyor. Elimden geldiğince İranlı dinleyicilerimle buluşmaya gayret ediyorum. İran’da konser vermek için resmi başvurumuz halen devam ediyor. Eğer izin çıkarsa tarihte ilk kez bir Türk pop sanatçısı İran’da konser vermiş olacak. Heyecanla iznin çıkmasını bekliyorum” dedi.

 

Haberin orjinali için tıklayın.

... ...