KOLİVA

 

Karadeniz’in doğusunda yer alan Laz ve Hemşin köylerinde ekinleri korumak amacıyla tarlalarda inşa edilen küçük avcı barınaklarına ‘Koliva’ denmektedir. Kendilerini yörenin kültür bekçisi olarak gören grup üyeleri bu nedenle gruba ‘Koliva’ ismini vermiştir. Koliva, dinleyicisiyle buluştuğu konserlerinde sergilediği canlı performansı dikkat çekmektedir. Hüzün ve coşku dolu şarkılarında duyguları en üst seviyede yaşayan ve yaşatan grubun sahne içerisinde kendi aralarındaki sıcak iletişimi dinleyiciyi de içerisine katarak büyük bir sinerjinin oluşmasını sağlıyor.

Koliva, şarkılarıyla ülkemizde ve uluslararası platformlarda izlenen ve takip edilen Kara Sevda, Benim İçin Üzülme, Sevdaluk ve Diğer Yarım gibi dizilerde yer almıştır. Bunun yanı sıra canlı performansları ile birçok televizyon ve radyo programına konuk olmuştur. 2016 yılında çıkardıkları ‘Oy Oy Sevduğum’ isimli single çalışması kısa sürede milyonlarca dinleyiciye ulaşmıştır.

Nafile albümü, kayıtlarından düzenlemesine, eser seçiminden grafiklerine kadar tümü ile Koliva’ya ait… Her aşaması ince bir titizlikle, uzun uğraşlar sonucunda hazırlandı. Albümdeki öncelikli hedef Koliva’nın sahnedeki enerjisi ve sıcaklığını olduğu gibi albüme aktarabilmek… Albümün ilk video klibi söz ve müziği Furkan Ayaz’a ait olan ‘Mahşer’ isimli şarkıya çekildi. Albümde otantik ve modern düzenlenmiş şarkıların bir arada yer alması dinleyiciye farklı tatlar sunuyor.

Koliva, gelecekte imza atacağı büyük başarıların ilk adımlarında ayak seslerini ülkemizde ve Avrupa’da hepimize duyurmaya başladı bile. 


Aynur Aydın Spotify   Spotify'dan dinlemek için hemen tıklayın!       

Aynur Aydın Itunes    Itunes'dan dinlemek için hemen tıklayın!

Aynur Aydın Muud  Ttnet müzikten dinlemek için hemen tıklayın!  

... ...