MELİS KAR

MELİS KAR

2011 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasında yarı finale kalarak ismini duyurdu.

Melis Kar, 18 Mart 1990 tarihinde Hatay’ın Antakya ilçesinde Hicran ve Necdet Kar çiftinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. 7 yaşında piyano eğitimini almaya başladı ve lisede ilk müzik grubunu kurarak ilk defa sahnede şarkı söylemeye başladı. İlkokulu Cemil Şükrü Çolakoğlu İlköğretim Okulunda, liseyi de Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversiteye gelene kadar da Antakya’da büyüdü. 2008 yılında İstanbul’a gelerek Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık bölümünde okumaya başladı.

Liseye geldiğinde ise henüz hazırlık senesindeyken bir grup kurmuş ve minik çaplı konserler vermeye başlamıştı.

2008 yılında ayrıca bir opera sanatçısından şan dersleri almaya başladı ve Ladies & Gentlemen Müzikal topluluğunda soprano olarak Sezen Aksu, Ferhat Göçer, Sertab Erener gibi bir çok ünlü isimle aynı sahneyi paylaştı ve Kuruçeşme Arena, Harbiye Açıkhava’da sahne aldı. Grubun özel konserlerinde ise solist olma fırsatı yakaladı.

Melis Kar, 2011 yılında Sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı ve jüri üyelerinin Hadise Açıkgöz, Mustafa Sandal, Hülya Avşar, Murat Boz olduğu “O Ses Türkiye” yarışmasında yarı finale kalarak ismini duyurma şansı buldu. Murat Boz’un takımında yarışmıştı.

O Ses Türkiye yarışmasında finale kadar gidememiş olsa da yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Melis Kar’ın ilk albümü “Kaçak”, Mayıs 2014 ayında Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle emsallerinden farklı olarak bir tekli ile değil, on şarkı ve iki farklı versiyondan oluşan bir albümle piyasaya çıktı.

Kaçak” şarkısının klibinde hem dans edip hem şarkı söyleyen bir Melis Kar var.

Melis Kar, 2015 yılının Eylül ayında “Yerin de Dolmuyor ki” adlı bir single çıkardı. Single’ın düzenlemesini Ozan Doğulu yaparken, DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

2017 yılında ise "Al Dudağımdan Kiss" adlı parça ile adından söz ettiren Melis'in asıl hedef zamanı 2018 yazı olacak. "Hadi Ya" adlı iddalı parçasıyla ortalığı kasıp kavuracak Melis şimdiden yazı heyecanla beklememize sebep oluyor.Aynur Aydın Spotify    Spotify'dan dinlemek için hemen tıklayın!       

Aynur Aydın Itunes    Itunes'dan dinlemek için hemen tıklayın!  

Aynur Aydın Muud  Ttnet müzikten dinlemek için hemen tıklayın!   

... ...