SEÇİL GÜR

Seçil GürSeçil Gür, yılın ilk günü 1 Ocak'da Almanya’nın Hof kasabasında dünyaya geldi. Aslen Adanalı’dır. Müzik hayatına 12 yaşında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası viola sanatçısı Meral Sayın’dan aldığı solfej dersleriyle başladı. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana da tamamladıktan sonra 1999 yılında İstanbul’a geldi. Kısa süreli sahne deneyimlerinin ardından keman virtüözü kuzeni Hande Özyürek’in teşviki ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin çok değerli hocası saygıdeğer Sema Çal’dan opera eğitimi alıp çeşitli antik aria eserlerini icra etti.

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümüne girerek akademik çalışmalarını Nevzat Atlığ, Münip Utandı, Mustafa Doğan Dikmen, Cengiz Ünal, Emel Şenocak, Erol Uras, Sinem Özdemir, Mehmet Emin Bitmez, Nurlu Eral, Emin Baykırkık gibi çok değerli hocalardan şan ud, piyano, Batı ve Türk müziği solfeji, üslup repertuar ve mimik diksiyon alanlarında eğitim alarak sürdürdü.

Nevzat Atlığ yönetimindeki Tamburi Mustafa Çavuş Efendi ve neva-kar konserlerinde korist solist olarak görev aldı. Yine 2009 yılında Altunizade Kültür Merkezinde düzenlenen Emel Şenocak yönetimindeki çeşitli konserlerde görev alan ve saygıdeğer Erol Parlak ve Cenk Öztürk yönetimindeki konserlerde de aktif olarak görev alan Seçil, 2011’de akademik eğitimini tamamladı.

2008 yılında Stüdyo Oyuncuları çatısı altında Şahika Tekand ve Esad Tekand’dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine eğitim aldı.
2017 29 Aralık ta DMC etiketiyle ilk teklisi Deli Yangını dinleyicileriyle buluşturan Seçil Gür şimdilerde Ajda Pekkan ın yıllar önce seslerindirdiği Yeniden başlasın şarkısını feat Su projesiyle sevenleriyle buluşturuyor.yönetmenliğini Murat Joker'in yaptığı klipte partneriyle olan uyumunun ve enerjinin sevenlerine ulaşacağından emin.


Aynur Aydın Spotify    Spotify'dan dinlemek için hemen tıklayın!       

Aynur Aydın Itunes    Itunes'dan dinlemek için hemen tıklayın!  

Aynur Aydın Muud  Ttnet müzikten dinlemek için hemen tıklayın!  ... ...